SPRĘŻARKOWE POMPY CIEPŁA

Szczególnej uwadze, z gamy naszej oferty, polecamy pompy ciepła. Wykonane przez nas instalacje utwierdziły nas w przekonaniu, że pompa ciepła jest bezpiecznym, skutecznym i bezobsługowym źródłem ciepła. Jest to rozwiązanie optymalne dla osób chcących ponosić niskie koszty eksploatacji przy zachowaniu wysokiego komfortu.

Zawracamy uwagę, iż jest to źródło ciepła specyficzne - wymagające starannego doboru oraz wykonania stosownych obliczeń już w fazie koncepcyjnej. Nasze zaplecze w postaci pracowni projektowej, współpraca z najlepszymi producentami pomp ciepła oraz doświadczenie zebrane w tym zakresie gwarantują, że oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości. Produkt rozumiany nie jako urządzenie ale proces budowy kompletnej instalacji z pompą ciepła - od projektu, poprzez montaż i uruchomienie do serwisu.

ABSORPCYJNA GAZOWA POMPA CIEPŁA

Mało popularne ale bardzo interesujące rozwiązanie techniczne. Absorpcyjna gazowa pompa ciepła pobiera ciepło odnawialne z otoczenia – z gruntu lub z powietrza, jednak wykorzystuje do tego gaz ziemny a nie energię elektryczną.

Pompa ciepła absorpcyjna nie posiada sprężarki ale palnik gazowy, który podgrzewa roztwór wody amoniakalnej. W cyklu procesów otrzymuje się amoniak w fazie ciekłej o niskim ciśnieniu, którego niska temperatura parowania umożliwia odbiór ciepła z otoczenia.